


Доброго дня, шановні відвідувачі сайту!
Запрошуємо поринути в атмосферу шкільного життя і разом із моїми учнями упродовж їх навчання в гімназії, зазирнути в світ науки, зробити все для того, щоб шкільні роки плинули з приємними спогадами про цікаві подорожі, шкільні свята та незабутні миті нових відкриттів.
Буду рада поділитися з педагогами, батьками та учнями результатами моєї роботи та сподіваюсь, що кожен знайде на сторінках сайту корисну для себе інформацію.
Як допомогти п'ятикласникові адаптуватися
Як правило, батьки і бабусі переживають за дитину тільки тоді, коли вона йде в перший клас. Вони вважають, що для дитини це стрес, адже вона із дитясого садику перейшла до школу, де зовсім інша обстановка. Коли дитина вчиться в третьому - четвертому класі, батьки заспокоюються і не переживають, втім, дитина вже теж встигає звикнути до відвідування школи. Але при переході з молодшої школи в середню історія повторюється. П'ятикласник відчуває сильний стрес, адже йому доводиться ходити по різних кабінетах і звикати до нових вчителів. Саме в цей час і виникають труднощі з адаптацією, які часто залишаються непоміченими батьками.
Багато дітей добре адаптуються до нових навчальних умов, але деяким потрібна допомога. І цю допомогу мають надавати батьки. Придивіться до дитини, можливо, у вашого п'ятикласника (п'ятикласниці) є проблеми.
Ознаки поганий адаптації:
• Проблеми з навчанням. Дитина може «скотитися» до оцінок середнього та початкового рівнів, хоча раніше навчалася добре. Також вчителі можуть скаржитися на погану поведінку під час уроку.
• Дитина може конфліктувати з однокласниками.
• Через стрес ваше чадо може серйозно захворіти.
• Часто спостерігаються відмови вставати вранці і йти в школи.
• Поведінка вдома також змінюється. Якщо раніше дитина приходила зі школи в гарному настрої, то, перейшовши до п'ятого класу, вона може приходити зі школи похмурою та засмученою.
Якщо такі ознаки спостерігаються, то дитині потрібно допомагати.
Як допомогти п'ятикласникові адаптуватися до нових умов?
• Спочатку спробуйте поговорити з учнем про те, що його турбує. Якщо він не відповідає, доведеться з'ясовувати самостійно. Для цього поговоріть з вчителями, вони обов'язково розкажуть вам, які проблеми спостерігаються у вашої дитини.
• При наявності поганої поведінки в школі, не поспішайте лаяти і карати сина (доньку). Поговоріть з ним (нею) в довірчій дружній формі і з'ясуйте причину такої поведінки. Постарайтеся переконати учня, що він поводить себе неправильно, приводите більше прикладів.
• Якщо проблема криється в погіршенні результатів у навчанні, то допомагайте дитині робити домашнє завдання. Хоч малюк вже підріс і повинен звикати до самостійності, це не означає, що йому більше не потрібен контроль і увага.
• Щоб учень не надто захоплювався спілкуванням з новими друзями (як правило, це більш дорослі діти) і не прогулював уроки, запрошуйте їх додому. Якщо ви будете спілкуватися з друзями дитини, то вона стане вам більше довіряти, відповідно, розповість про всі проблеми, які турбують у школі.
• Частіше хваліть учня за його шкільні досягнення і не сваріть, якщо він принесе «двійку». Постарайтеся розібратися в тому, чому він отримав погану оцінку. Можливо, що йому не подобається вчитель або він не знайшов з ним спільної мови. Якщо проблема в нерозумінні між учнем і педагогом, то потрібно поспілкуватися з викладачем і з'ясувати, що сталося.
Чим уважніше ви будете до дитини, тим простіше їй буде адаптуватися в нових умовах. Процес адаптації може тривати від місяця до року, тому наберіться терпіння, і у вас все вийде.
