top of page

Як знайти спільну мову з вчителем

Небажання працювати.

 Часта відсутність бажання займатися під час уроку в учня негативно позначається на його відносинах з педагогом. Передаючи свої знання, вчитель намагається досягти засвоєння матеріалу всіма учнями. Він хоче, щоб діти на його заняттях були активні, і робили вчасно всі завдання. А коли педагог бачить зневажливе ставлення до своєї роботи, йому це не подобається. Спочатку з'являються усні зауваження, потім він повідомляє батьків, а якщо це ні до чого не призводить, то іноді вчитель просто перестає контактувати з цим учнем і пускає процес його навчання на самоплив. Це недопустимо. Обов'язково потрібно знати через що той, якого навчають так себе веде, що заважає йому розуміти предмет, якщо це не допомагає вирішити конфлікт, то далі буде тільки гірше. Часто відсутність бажання працювати в класі - це результат самовпевненості і відсутність покарання за свою поведінку.

 Але іноді, учневі не подобається як працює вчитель. Йому може здатися, що інформація доноситься не вірно, не подобатися повністю система ведення уроку вчителем. Йому здається, що не вистачає віддачі від учителя. Це може визвати в учня ставлення до предмету з презирством, що викликає негативне ставлення з боку вчителя, тим самим спонукає конфлікт між ними. У цьому випадку дитині потрібно переосмислити свої побажання до роботи вчителя, а вчителю, дивлячись на бажання свого підопічного дещо переосмислити свою систему роботи, якою в результаті будуть задоволені всі. Такі дії з обох сторін, допоможуть уникнути конфлікту між учителем і учнем.

 Несправедливість.

 Також, у багатьох учнів є поняття «несправедливість» щодо оцінювання роботи на уроці. Оцінка занижена, безпідставні прив'язки, прискіпливе ставлення педагога, може викликати в учня злобу. Ображений учень буде проявляти відмови від роботи, спеціально погано виконувати завдання. У цей момент педагог повинен постаратися поговорити з учнем, розповісти, чому саме таким чином він оцінює його знання, пояснити систему балів, дати зрозуміти, що особисте ставлення тут не грає абсолютно ніякої ролі.

 Якщо той, якого навчають ніяк не хоче розуміти, то що йому говорить учитель, то і у самого вчителя пропадає бажання повноцінно і якісно працювати з цим учнем. Будь-якій людині, дія що не приносить результату, починає ставати тягарем. Щоб цього не сталося, з дитиною потрібно розмовляти, пояснити до чого може привести відмова від навчання. Дитина повинна усвідомити, що до педагога потрібно ставитися з повагою, слухати його і розуміти.

 Особисте ставлення.

 Також причиною непорозуміння між учнем і вчителем може стати антипатія. Звичайна людська антипатія. Відносини людей до якихось речей може бути різним, і це нормально. Різні погляди на життя, ставлення до речей, світогляд. Зовнішні чинники - зовнішність, мова, одяг - можуть стати причиною поганих відносин між учителем і учнем. Але це не привід учневі погано ставиться до навчання, і учителю «відвертатися»  від такого учня. Обидві сторони повинні з розумінням віднестися до ситуації і почати продуктивно контактувати між собою. Адже найважливіше завдання у вчителя - дати знання, а в учня - отримати їх. В цьому випадку всі особисті мотиви потрібно відкласти в сторону.

 У будь-якій нестандартній ситуації не можна однозначно сказати, хто правий, а хто винен. У конфлікті завжди беруть участь дві сторони. У разі конфлікту між педагогом і учнем, потрібено кожному осмислити свої дії. Потрібен діалог, який обов'язково допоможе знайти рішення конфлікту.

    Copyright ©2015 - 2018  Всі права захищені.         ★ Підтримати цей сайт:

bottom of page